sk/en
DoubleTree
by Hilton

27/A Trnavská cesta
Bratislava
831 04, Slovakia

GPS
48.159255,
17.134389

 

Na tomto mieste nájdete užitočné informácie týkajúce sa Vášho pobytu v Bratislave.

Ako sa dostať na miesto konferencie?

Doprava z/na letisko Bratislavapriame spojenie z letiska na zastávku Zimný štadión linka č. 61 Doprava z/na letisko Viedeň-Schwechatpriame spojenie medzi letiskom Viedeň-Schwechat a Autobusovou stanicou Mlynské Nivy v Bratislave je v pravidelných intervaloch zabezpečované spoločnosťami EurolinesRegiojet, kde sú dostupné aj lístky.
Doprava z/na Autobusovú stanicupriame spojenie z autobusovej stanice na zastávku Zimný štadión linka č. 205
Doprava z/na Hlavnú železničnú stanicupriame spojenie zo zastávky Hlavná stanica na zastávku Zimný štadión linka č. 61

Na tomto mieste nájdete užitočné informácie týkajúce sa jednotlivých možností dopravy do Bratislavy a v rámci nej.

Letisko M. R. Štefánika Bratislava (BTS)

Letisko M. R. Štefánika je hlavným letiskom Slovenska a denne prijíma lety z rôznych kútov Európy, vrátane priameho spojenia z Bruselu, Berlína, Londýna, Paríža a ďalších významných destinácií.

Nachádza sa na severovýchodnom okraji Bratislavy, približne 9 km od centra mesta.

Vďaka dobrej polohe sa z letiska ľahko dostanete do centra, či už verejnou dopravou, autom alebo taxíkom. Viac praktických informácií nájdete na oficiálnej stránke letiska.

Letisko Viedeň-Schwechat (VIE)

Rakúske letisko Viedeň-Schwechat sa nachádza približne 60 km západne od Bratislavy a vďaka pravidelnému priamemu autobusovému spojeniu predstavuje efektívnu možnosť leteckej dopravy do Bratislavy.

Viac informácií o letisku a spojeniach nájdete na oficiálnej stránke letiska.

Do Bratislavy sa dá dostať aj niektorou z medzinárodných liniek autobusov. Ich príchody alebo odchody si môžete vyhľadať na oficiálnej stránke Autobusovej stanice.

Bratislava je spojená s okolitými krajinami aj železničnou dopravou.
Hlavná železničná stanica sa nachádza približne 2 km od centra mesta.

Z tohto dopravného uzla sa jednoducho prepravíte do inej časti mesta a preprava vlakom je vhodná aj na spoznávanie ostatných častí krajiny. Viac o príchodoch a odchodoch vlakov môžete nájsť na oficiálnej stránke.

Pokiaľ máte radi menej tradičné spôsoby dopravy, môžete sa z Viedne dopraviť do Bratislavy aj loďou.

Viac informácií o ponuke prepravy a vyhliadkových plavieb v blízkosti Bratislavy nájdete na stránke Slovenskej plavby a prístavov.

V rámci mesta môžete využiť verejnú dopravu, alebo si prenajať auto či odviezť sa taxíkom. Všetky informácie o preprave v meste môžete nájsť na oficiálnej stránke mesta pre návštevníkov.

Centrum Bratislavy tvorí prevažne pešia zóna, v rámci ktorej sú dostupné aj mnohé historické pamiatky.

Váš pobyt v Bratislave môžete stráviť v niektorom z nasledujúcich hotelov, v ktorých sme pre vás zabezpečili zvýhodnené ceny.

Vzhľadom na zvýšený záujem o ubytovanie v Bratislave v danom období Vám odporúčame rezervovať ubytovanie čo najskôr.

starstarstarstar
DoubleTree by Hilton  www.doubletree3.hilton.com

27/A Trnavská cesta, Bratislava
Cena: 100 EUR / jednoposteľová izba, 115 EUR / dvojposteľová izba cena nezahŕňa mestský poplatok vo výške 1,65 EUR, osoba/noc

Viac o hoteli   Formulár na rezerváciu

vyplňte a pošlite hotelu

DoubleTree by Hilton je moderný 4-hviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza v blízkosti nového zimného štadióna Ondreja Nepelu a od centra je vzdialený 3 km.

V hotelových priestoroch sa koná Konferencia o podpore a rozvoji talentu. Hromadnou dopravou sa ľahko dostanete na letisko Bratislava, do centra alebo na Autobusovú stanicu, odkiaľ chodia priame autobusy na letisko Viedeň-Schwechat.

Klimatizované a priestranné izby sú vybavené Wi-Fi pripojením, satelitnou TV a bezpečnostnou schránkou. V reštaurácii Opus sa každý deň podávajú raňajky formou bufetu a v hotelovej reštaurácii Toscana si môžete vychutnať taliansku kuchyňu. Hotel ponúka v cene ubytovania aj kúpeľné a wellness centrum, krytý bazén a fitnescentrum.

Doprava z/na letisko Bratislava

priame spojenie z letiska na zastávku Zimný štadión linka č. 61

Doprava z/na letisko Viedeň-Schwechat

priame spojenie medzi letiskom Viedeň-Schwechat a Autobusovou stanicou Mlynské Nivy v Bratislave je v pravidelných intervaloch zabezpečované spoločnosťami EurolinesRegiojet, kde sú dostupné aj lístky.

Z autobusovej stanice sa presuňte trolejbusom na zastávku Zimný štadión linka č. 205

starstarstar
Ibis Bratislava Centrum  www.ibis.com

Zámocká 38, Staré Mesto, 811 01, Bratislava
Cena: 62 EUR/ jednoposteľová izba; 71,5 EUR / dvojposteľová izba

Viac o hoteli   Formulár na rezerváciu

vyplňte a pošlite hotelu alebo sa registrujte cez www.accorhotels.com/ibis

Hotel Ibis Bratislava je situovaný pod Bratislavským hradom a na okraji pešej zóny Starého Mesta. Peši sa dá prejsť na breh rieky Dunaj a aj do historického centra.

K centrálnej polohe patrí aj dobré spojenie hromadnou dopravou s inými časťami mesta a letiskom.

Hotel ponúka jednoducho zariadené klimatizované izby s Wi-Fi pripojením a satelitnou TV. V reštaurácii La Table sú ponúkané jedlá z miestnej a aj medzinárodnej kuchyne. Navyše, hotel podporuje a presadzuje udržateľný rozvoj v hotelovom priemysle.

Doprava z/na letisko Bratislava

z letiska na zastávku Trnavské mýto linka č. 61 a následne električkou na zastávku Kapucínska linka č. 9

Doprava z/na letisko Viedeň-Schwechat

priame spojenie medzi letiskom Viedeň-Schwechat a Autobusovou stanicou Mlynské Nivy v Bratislave je v pravidelných intervaloch zabezpečované spoločnosťami EurolinesRegiojet, kde sú dostupné aj lístky.

Z autobusovej stanice sa presuňte trolejbusom na zastávku Rajská linka č. 202 následne prejdite pešo na zastávku električiek Kamenné námestie (vzdialená cca 5 minút) a pokračujte na zastávku Kapucínska linka č. 9

Druhou alternatívou je priame spojenie z letiska Viedeň-Schwechat na zastávku Most SNP (spoločnosť Regiojet). Zo zastávky Most SNP je hotel vzdialený cca 10 minút pešo.

Doprava na konferenciu

električkou zo zastávky Kapucínska na zastávku Saleziáni linka č. 9 a následne pokračovať na zastávku Zimný štadión linka č. 212.

starstarstarstar
Austria Trend Hotel Bratislava  www.austria-trend.at

Vysoká 2/A, Staré Mesto, 811 06, Bratislava
Cena: Deluxe izba – 89 EUR/ jednoposteľová, Executive izba – 118 EUR/ jednoposteľová Deluxe izba – 99 EUR/ dvojposteľová; Executive izba – 128 EUR/ dvojposteľová cena nezahŕňa mestský poplatok vo výške 1,65 EUR, osoba/noc

Viac o hoteli   Rezervácia

Austria Trend Hotel Bratislava sa nachádza na okraji pešej zóny Starého Mesta Bratislavy a vďaka svojej polohe je hotel dobrým východiskovým bodom pre návštevu pamiatok v centre mesta. Prezidentský palác sa nachádza len 2 minúty pešo od hotela. Dobré spojenie je aj na letisko Bratislava a letisko Viedeň-Schwechat.

Okrem dobrej lokality tento hotel ponúka moderne zariadené izby s pripojením Wi-Fi. V hotelovej reštaurácii sa podávajú raňajky formou bufetu a počas dňa si môžete vychutnať regionálne a aj medzinárodné špeciality.

Doprava z/na letisko Bratislava

z letiska na zastávku Trnavské mýto linka č. 61 následne pokračovať na zastávku Hodžovo námestie linka č. 212

Doprava z/na letisko Viedeň-Schwechat

priame spojenie medzi letiskom Viedeň-Schwechat a Autobusovou stanicou Mlynské Nivy v Bratislave je v pravidelných intervaloch zabezpečované spoločnosťami EurolinesRegiojet, kde sú dostupné aj lístky.

Z autobusovej stanice sa presuňte trolejbusom na zastávku Hodžovo námestie linka č. 206 alebo linka č. 208

Doprava na konferenciu

priame spojenie zo zastávky Hodžovo námestie na zastávku Zimný štadión linka č. 212.

starstarstarstar
Hotel Devín  www.hoteldevin.sk

Riečna 4, Staré Mesto, 811 02 Bratislava
Cena: 99 EUR / jednoposteľová izba; 119 EUR / dvojposteľová izba cena nezahŕňa mestský poplatok vo výške 1,65 EUR, osoba/noc

Viac o hoteli   Rezervácia

Hotel Devín sa nachádza v historickom centre Bratislavy a ponúka návštevníkom výhľad na rieku Dunaj alebo Staré Mesto. V blízkosti sa nachádzajú tie najkrajšie námestia a pamiatky mesta. Nechýba dobré spojenie hromadnou dopravou s letiskom alebo autobusovou stanicou.

V klimatizovaných izbách je k dispozícii Wi-Fi pripojenie, TV s plochou obrazovkou či príslušenstvo na prípravu kávy alebo čaju. Súčasťou hotela je aj francúzska reštaurácia, kde si môžete vychutnať jedlá zo slovenskej, českej, rakúskej a maďarskej kuchyne. Hostia môžu tiež bezplatne využívať hotelové wellness centrum, vyhrievaný krytý bazén a fínsku saunu.

Doprava z/na letisko Bratislava

z letiska na zastávku Trnavské mýto linka č. 61 následne pokračovať električkou na zastávku Most SNP linka č. 4

Doprava z/na letisko Viedeň-Schwechat

priame spojenie medzi letiskom Viedeň-Schwechat a Most SNP v Bratislave je v pravidelných intervaloch zabezpečované spoločnosťou Regiojet, kde sú dostupné aj lístky.

Doprava na konferenciu

zo zastávky Most SNP na zastávku Twin City linka č. 50 alebo linka č. 70 následne pokračovať na zastávku Zimný štadión linka č. 78

alternatívne zo zastávky Most SNP na zastávku Cvernovka linka č. 50 a následne pokračovať na zastávku Zimný štadión linka č. 205

starstarstarstar
Lindner Hotel Gallery Central  www.lindner.de

Metodova 4, Ružinov, 821 08, Bratislava
Cena: 79 EUR / jednoposteľová izba; 99 EUR / dvojposteľová izba

Viac o hoteli   Rezervácia

Lindner Hotel Gallery Central je štýlový hotel, ktorý je súčasťou nákupného centra Central. Svojím hosťom ponúka klimatizované izby vybavené Wi-Fi pripojením, satelitnou TV, minibarom, varnou kanvicou a bezpečnostnou schránkou.

Raňajky sa podávajú vo forme bufetu a hotelová reštaurácia ponúka miestne a aj medzinárodné špeciality. Okrem chutného jedla Vám táto reštaurácia na 13. poschodí ponúka panoramatický výhľad na Staré Mesto a Bratislavský hrad.

V komplexe nákupného centra Central môžete za príplatok využívať krytý bazén, fitnescentrum a wellness centrum.

Hotel sa nachádza v bezprostrednej blízkosti dopravného uzla Trnavské mýto. Jednoducho sa dostanete do centra mesta, na letisko či do iných častí mesta.

Doprava z/na letisko Bratislava

priame spojenie z letiska na zastávku Trnavské mýto linka č. 61.

Doprava z/na letisko Viedeň-Schwechat

priame spojenie medzi letiskom Viedeň-Schwechat a Autobusovou stanicou Mlynské Nivy v Bratislave je v pravidelných intervaloch zabezpečované spoločnosťami EurolinesRegiojet, kde sú dostupné aj lístky.

Z autobusovej stanice sa presuňte zo zastávky Mlynské Nivy na zastávku Trnavské mýto linka č. 78

Doprava na konferenciu

zo zastávky Trnavské mýto na zastávku Zimný štadión linky č. 39, 61, 74, 78, 204; jedna zastávka

starstarstarstar
Mercure Bratislava Centrum  www.mercure.com

Žabotova 2, Staré Mesto, 811 04, Bratislava
Cena: 85 EUR / jednoposteľová izba; 101 EUR / dvojposteľová izba

Viac o hoteli   Formulár na rezerváciu

vyplňte a pošlite hotelu alebo sa registrujte cez www.accorhotels.com/mercure

Hotel Mercure Bratislava Centrum je luxusný dizajnový hotel, ktorý je v bezprostrednej blízkosti Hlavnej vlakovej stanice a pár minút chôdze od historického centra. Vďaka dobrej polohe sa návštevníci jednoducho dostanú na letisko Bratislava alebo letisko Viedeň-Schwechat, ako aj k hlavným pamiatkam.

Izby sú klimatizované, vybavené satelitnou TV a Wi-Fi pripojením. Návštevníci majú možnosť využiť aj hotelové fitnescentrum. Hotelová reštaurácia Signature ponúka tradičnú slovenskú kuchyňu a tiež jedlá z celého sveta.

Doprava z/na letisko Bratislava

priame spojenie z letiska na zastávku Hlavná stanica linka č. 61.

Doprava z/na letisko Viedeň-Schwechat

priame spojenie medzi letiskom Viedeň-Schwechat a Autobusovou stanicou Mlynské Nivy v Bratislave je v pravidelných intervaloch zabezpečované spoločnosťami EurolinesRegiojet, kde sú dostupné aj lístky.

Z Autobusovej stanice sa presuňte na zastávku SAV linka č. 21 (v smere na autobusovú stanicu využite zastávku Námestie Franza Liszta linka č. 21)

Doprava na konferenciu

priame spojenie zo zastávky Námestie Franza Liszta na zastávku Zimný štadión 61, 63, 74, 204.

Slovensko

Slovensko je malá krajina v srdci Európy, ktorá však ponúka mnoho dôvodov na jej návštevu. Rozmanité krásy slovenskej prírody umožňujú aktívne trávenie voľného času, pričom niektoré z nich sú unikátne v rámci celej Európy.

Ďalším lákadlom je bohaté kultúrne dedičstvo v podobe architektonických pamiatok a rôznych kultúrnych vplyvov, či dlhodobá vinárska a gastronomická tradícia niektorých regiónov. Napriek súčasným globalizačným trendom sa podarilo zachovať veľkú časť kultúrneho bohatstva a návštevníci môžu spoznávať širokú škálu charakteristických tradícií, ľudovej hudby a tanca, pestrofarebných krojov a remesiel, ako je napríklad hrnčiarstvo a čipkárstvo.

Okrem prírodného a historického bohatstva je Slovensko známe aj vďaka talentovaným ľuďom z rôznych oblastí. Ich talent a odhodlanie im umožnili získať zaslúžené miesto v dejinách a zároveň pomohli zviditeľniť Slovensko vo svete.

Slovensko je veľmi mladá krajina, samostatná len od roku 1993 po rozdelení Československa, ale je to jedna z najrýchlejšie rastúcich ekonomík v Európskej Únii a má veľmi dobré vyhliadky do budúcnosti.

Bratislava

Bratislava, hlavné mesto Slovenska, sa rozprestiera na obidvoch brehoch rieky Dunaj na juhozápade krajiny, blízko maďarských a rakúskych hraníc.

Vo svojej histórii dokázala úspešne ťažiť zo svojej strategickej polohy – v minulosti ležala na križovatke obchodných ciest a dnes je jej najväčšou výhodou blízkosť troch ďalších hlavných miest, Viedne, Budapešti a Prahy.

Bratislava je mesto s bohatým kultúrnym životom. Nájdete tu mnoho múzeí, galérií či divadiel, vrátane svetoznámeho Slovenského národného divadla. Každoročne sa tu uskutoční veľký počet festivalov a iných kultúrnych podujatí.

Bratislava môže byť tiež považovaná za centrum vzdelávania na Slovensku, a to už od čias založenia najstaršej univerzity na našom území, Academie Istropolitany, okolo roku 1465.

V súčasnosti sa v Bratislave nachádza veľké množstvo vzdelávacích inštitúcií, vrátane inštitúcií zameraných na výchovu a vzdelávanie mimoriadne nadaných študentov všetkých vekových skupín.